Język plendeit
Okna
produkcja okien

Producent okien PCV i drzwi – o firmieProducent okien PCV i drzwi – o firmie

Początki działalności

Nasza firma powstała w 1972 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Założycielem GROBUD-u był Maciej Mańkowski, którzy do dziś jest jego jednym z współwłaścicieli. Na początku swojej działalności firma zatrudniająca około 40 pracowników świadczyła usługi ogólnobudowlane.   

Hurtowa sprzedaż okien

W 1991 roku GROBUD rozpoczął działalność handlową jako hurtownia materiałów budowlanych. W szerokiej ofercie można było znaleźć dużą gamę materiałów budowlanych.
W 1996 roku Pan Paweł Mańkowski zapoczątkował sprzedaż okien i drzwi PVC. Dalszy rozwój firmy i duży popyt na stolarkę przyczyniły się do otwarcia nowych punktów sprzedaży okien w Grodzisku Wielkopolskim i Poznaniu.

Otwarcie produkcji stolarki aluminiowej

2000 rok to kolejny kamień milowy w historii GROBUDU – w tym roku uruchomiliśmy produkcję stolarki PVC w systemie profili Aluplast. Nowoczesny park maszynowy oraz młoda, prężna i doświadczona załoga pozwoliła nam na produkcję nowoczesnych, trwałych drzwi i okien z PVC. Olbrzymie zapotrzebowanie rynku na solidne okna było motorem do zakupu drugiej, nowej linii technologicznej do produkcji stolarki okiennej.

Powołanie zarządu

Ze względu na dużą dynamikę rozwoju, w 2002 roku Grobud został przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialności. Jednocześnie został powołany Zarząd, a jego członkami zostali Pan Maciej Mańkowski – Prezes Zarządu, Pan Paweł Mańkowski – V-ce Prezes Zarządu i Pan Mateusz Mańkowski – Dyrektor ds. Produkcji.

Nowa siedziba

W 2005 roku rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby spółki. W 2006 roku produkcja została przeniesiona do nowo otwartej, nowoczesnej i okazałej siedziby firmy w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Fabrycznej 10.
2009 rok to kolejna inwestycja w nasz dalszy rozwój – wybudowaliśmy i uruchomiliśmy halę produkcyjną do okien, drzwi oraz konstrukcji aluminiowych.

Innowacyjność

Podążając za nowoczesnymi trendami w budownictwie, na początku 2015 roku dokonaliśmy kolejnej inwestycji. GROBUD zakupił nowoczesną linię produkcyjną do produkcji okien dedykowanych dla budownictwa pasywnego. Okna GROBUDU posiadają uznawany na całym świecie i gwarantujący jakość certyfikat Prof. dr-a Wolfganga Feista wydany przez Passivhause Institut w Darmstad.

Copyright by Grobud © 2015 - 2022 wszystkie prawa zastrzeżone

design by graff.pl